JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA KOHTA

Tasakaal töö ja eraelu vahel

Tasakaalu tunne eraelu ja töö vahel on üks tähstamaid aspekte iga inimese elus. Igaüks seab endale oma prioriteedid ise ja erinevatel eluetappidel need võivad muutuda kuid üks jääb muutmatuks – me kõik soovime töötada eraelu kahjustamata ning veeta oma lähedastega vaba aega, muretsemata sellest, mis toimub meie töökohal. Siin on mõned meie soovitused, mis aitavad teil leida ja säilitada tasakaalu töö- ja eraelu vahel.
 

Ärge võtke enda peale liiga palju

See puudutab nii tööga seotud küsimusi, kui ka eraelu. Ärge üritage teha 10 asja korraga, keskenduge 2-3 ülesandel. Loomulikult ei ole välistatud, et keegi kolleegidest või klientidest tuleb teid aeg-ajalt segama ja palub teha midagi veel kuid proovige jääda kõigepealt oma peamiste tegemiste juurde. Tehke teistele selgeks, et te olete hetkel hõivatud kuid proovite alustada uue eesmärgi täitmisega siis, kui saab tehtud juba alustatud ülesanne. Austage ennast ja oma aega.

Sama reegel käib ka isikliku elu kohta – ärge üritage saada paljude sõpradega kokku ühe nädalavahetuse sees või külastada perega nii palju üritusi ühe päeva jooksul kui saab. Alati valige kvaliteet, mitte kvantiteet. Töövälisel ajal elage võimalikult rahulikult, ilma kiirustamiseta.

 

Ärge ohverdage eraelu töö jaoks

Töökohal võib juhtuda erinevaid olukordi ja tuleb ette, kui aeg-ajalt peab jääma tööle kauem või jätkata tööülesannetega kodus. Peamine, et selleks ei saaks harjumus. Kui te näete, et tööajal teil on liiga tihti kiire ja te ei jõua teha sisuliselt midagi, siis vaadake oma tööharjumused üle. Võimalik, et teil läheb liiga palju aega sotsiaalmeedia või kolleegidega jutuajamise peale. Olles produktiivne tööajal, teil on võimalik oluliselt tõsta oma vaba aja kvaliteeti.
 

Tehke plaan

Juhul kui te peate vastutama mitme ülesande täitmise eest, siis alustage oma päeva plaani kirjutamisega ja kindlasti proovige toimida selle järgi. Plaan aitab teil aru saada, mis on sel päeval kõige tähtsam ja mitte unustada deadline-de kohta, mis tekitavad paljudes stressi.


Alati rääkige “ei„ õigeaegselt

Paljud meist soovivad olla teiste silmis paremad, meile ei meeldi rääkida “ei „ kui keegi palub meid aidata või teha midagi, me kardame, et sellega solvame teisi. Väga tihti see viib selleni, et me teeme seda, mida teha ei soovi. See puudutab nii tööd, kui meie suhteid sõpradega. Kui töökaaslane palub teilt abi kuid samal ajal teil on endalgi tegemist, siis pakkuge talle, et võite aidata siis, kui teil tekib selleks vaba hetk. Sama käib ka meie sõpradega kohtumiste kohta – kui te tunnete, et ei taha minna kuskile vabal päeval ja sõber kutsub välja, siis määrake uus, teile sobiv aeg ja päev. Prioriteedis alati peate olema teie ise, teie soovid ja võimalused.

06-12-2019 02:29

seotud uudised
Töö kodus 2020

Töökohalt lahkumine ja päris oma äri loomine – sellest unistavad tänapäeval väga paljud inimesed. Üheks põhjuseks on muidugi ka võimalus teha tööd kodus, mugavalt ja stressivabalt.

vaata rohkem 12-05-2020 22:13

Töötukassa koolitused

Töötukassa koolituste eesmärk on anda tööle sisenemiseks vajalikke teadmisi ja oskusi.

vaata rohkem 07-05-2020 14:12

Kuidas kirjutada motivatsioonikirja?

Meie kasutajate sees kogub populaarsust meie veebilehele hiljuti lisatud kategooria Teenused https://firmast.

vaata rohkem 04-06-2020 16:01