JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA VÕI TOOTE KOHTA

E-poe loomine

E-kauplemine sobib hästi nii neile, kes proovivad end ettevõtja rollis esmakordselt, kui ka neile, kel juba ettevõtluskogemus olemas. E-kauplemine on suurepärane viis teha tööd kodus või kus iganes te ise soovite. Meie portaalis leidub veelgi soovitusi, kuidas leida võimalusi teha tööd kodus.

Tänapäeval saab luua oma veebipoe nullist ise ja tasuta – Internetis on palju erinevaid platvorme ja teenuseid, mis võimaldavad teil seda teha (näiteks, Shopify). E-poe loomisel on tavaliselt mitu sammu, need on:

Idee – milliseid tooteid, kellele ja kuidas hakkate müüma. Valitud kaup peab olema huvitav, originaalne, sel peab olema hea hinna ja kvaliteedi suhe, tarbijatel peab olema vajadus neid tooteid osta ja kasutada. Toodetel võivad olla konkurendid kuid tehke eeltöö ja uurige, mis hinnaga ja kui edukalt müüvad neid tooteid konkureerivad ettevõtted.

Tarnijate otsimine – üks olulisemaid aspekte teie äris. Tarnija peab olema usaldusväärne, hea mainega, tema pakutav kaup peab olema kvaliteetne. Olenevalt sellest, milliseid tooteid te soovite müüa, saate otsida tarnijaid nii oma kodumaal, naaberriikides, kui ka kaugemal Euroopas, Aasias või USA-s. Mõelge läbi ka varuplaan – mis saab sellest, kui teie koostööpartner lõpetab päeva pealt tegevuse, see juhtub harva kuid on siiski võimalik. Hea oleks, kui saaksite teha koostööd mitme erineva tarnijaga.

Äri seaduslik ja majanduslik pool – kas hakkate müüma tooteid FIE või OÜ-na, kas tegelete raamatupidamisega ise või sellega tegeleb eraldi raamatupidaja (sel juhul uurige, kui palju küsivad oma teenuste eest erinevad raamatupidajad), kas on vaja üürida eraldi ruumi lao tarbeks ja kui see on vajalik, siis mis hinnavahemikus jäävad äripindade hinnad teie linnas.

E-poe domeeni registreerimine – mõelge välja meeldejääv ja originaalne nimi. Eestis pakuvad domeeni registreerimist sellised ettevõtted nagu zone.ee ja veebimajutus.ee

Sisu loomine ja kaupade lisamine e-poodi – teksid ja pildid peavad olema originaalsed. Hea, kui teete kaubast pilte ise (tellides neid professionaalsete stuudiote või fotograafite käest) kuid paljud tarnijad lubavad kasutada nende olemasolevaid pilte, mis on juba tehtud professionaalide poolt. Pöörake tähelepanu ka sellele, et e-poe struktuur oleks kasutajatele mugav ja lihtne ning välimus atraktiivne.

Maksesüsteemide lisamine – peaaegu kõik e-poed tänapäeval lubavad ostjatel maksta läbi pangalingi, see säästab kliendi aega ja on väga mugav ja kasutajasõbralik. Mõelge ka sellele, kas teil oleks vaja lisada selliseid maksesüsteeme nagu PayPal, TransferWise jt. Kui soovite müüa oma tooteid rahvusvaheliselt, siis PayPal-iga tasumise võimalus on must have.

Kohaletoimetamine – samuti üks tähtsamaid aspekte teie e-äris. Optimaalne oleks pakkuda kõige populaarseid postiteenuseid, Eestis on selleks Omniva, Itella SmartPOST ja DPD. Kui teil on aega klientidega kokkusaamiseks või nad saavad tulla tellimusele järgi teie lattu, siis pakkuge ka selline võimalus.

Kliendibaasi loomine – võimalusi klientide leidmiseks on tänapäeval palju kuid pidage meeles, et mida paremini teil õnnestub oma sihtrühma tabada, seda suuremad võivad olla müügid teie e-poes ja seda rohkem püsikliente teil õnnestub saada. Kuidas leida kliente? Selleks võib olla teie kodulehe SEO optimeerimine, reklaam läbi erinevaid kanaleid ja muidugi ka promopostitused sotsiaalmeedias.

Üheks alternatiiviks e-poe loomisele võib olla müük sotsiaalmeedias, selleks on, näiteks, Facebook- i Page või Instagram-i konto. Kuid selline müük sobiks siiski kõige paremini lisaks juba olemasolevale e-poele.

19-05-2020 13:03

seotud uudised
Investeerimine algajale

Kiirelt rikkaks saamine on paljude unistus. Võlupilli vaesuse vastu ei ole olemas, kuid on olemas pädev finantsjuhtimine, mis tasub end ära.

vaata rohkem 08-05-2020 07:20

Kuidas teenida lisaraha 2020 aastal?

Kontoritöö alternatiivina vabakutseliste populaarsus on hakkanud viimasel ajal oluliselt kasvama.

vaata rohkem 26-05-2020 12:38

Töövestluse küsimused

Raske leida inimest, kes pole käinud oma elu jooksul vähemalt ühel töövestlusel. Töövestlust kardetakse ja paljudele tundub, et ebaõnnestuda võib iga vale sõna või liigutuse pärast.

vaata rohkem 04-12-2019 00:01