JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA VÕI TOOTE KOHTA

Investeerimine algajale

Kiirelt rikkaks saamine on paljude unistus. Võlupilli vaesuse vastu ei ole olemas, kuid on olemas pädev finantsjuhtimine, mis tasub end ära. Finantsseisundi parandamine sõltub sissetulekute suurendamisest ja mitte üldse kokkuhoiust. Kõik, kes soovivad oma sissetulekuid suurendada, peavad pöörama oma tähelepanu investeerimisele.

Raha investeerimiseks ei pea algaja olema miljonär ega majandusspetsialist. Investeerimispõhimõte on lihtne: investeerite suvalise summa (ka väiksema) projekti, mis aja jooksul arenedes annab teile suurema tulu kui see, mille investeerisite.

Üks levinud väärarusaam: investeeringutel on mõte ainult siis, kui need toovad lühikese aja jooksul tohutult raha. See pole nii – kvaliteetse investeeringu põhikomponent on kannatlikkus! Mida pikem on investeerimisperiood, seda rohkem kasu teie investeering toob – seda tasub pidada meeles igal investeerimise algajal. Rääkimata muidugi investeeringute mahust. Mida suurem see on, seda rohkem saate teenida.

Hirm kaotada raha investeerimise jooksul peatab paljud. On tõsi, et alati on riske. Sellegipoolest on raha investeerimiseks rohkem ja vähem turvalisi viise. Tark nõuanne algajatele: ärge investeerige kogu raha kohe ja ärge kasutage sama investeerimisviisi. Lihtsamalt öeldes: ärge pange kõiki mune ühte korvi. Kõigi korraga investeerimine on suurim viga, mida teha saate.

Aktsiaturule investeerimine on kõige kasumlikum variant kõigist. Muidugi peate turgu hästi uurima ja investeerima mitte ainult raha, vaid ka aega. Aktsiaturul kauplemiseks saate luua investeerimiskonto, mis ei erine palju tavalisest pangakontost. Investeerimiskontolt saadud raha paigutab pank erinevatele aktsiavaradele. Selliste sissemaksete eeliseks on: suur valik investeerimisinstrumente (aktsiad, võlakirjad, futuurid, optsioonid), sellistest toimingutest saadavat tulu maksustatakse üks kord pärast liikmelisusest väljaastumist, ettevõte haldab teie sissemakseid, nii et te ei pea muretsema, et investeerimise lõpus jääb makse teile väljamaksmata. Puuduste hulka kuuluvad: võimetus porfelli vahetada, fondivalitsejale tuleb maksta vahendustasu sõltumata portfelli kasumlikkusest.

Aktsiafondid on kõige traditsioonilisem viis raha investeerimiseks. Aktsiatega kauplemiseks peate avama pangas väärtpaberikonto. Peamine on see, et ostate aktsiaseltsilt aktsiaid ja saate dividenditulu, kui ettevõtte aktsiate väärtus suureneb. See on väga kasumlik ja vastavalt ka väga riskantne viis investeerimiseks. Alustuseks tasub investeerida väga stabiilsetesse ettevõtetesse, samuti tasub investeerida mitmesse ettevõttesse korraga. Selliseid fonde haldavad ettevõtted, nii et te ei pea investeerimisportfelli koostama, nagu ka investeerimisfondide puhul, sest teie jaoks saab seda teha spetsialist. Pidage meeles, et see on pikaajaline investeering, pikema kauplemisaja korral on kasum maksimaalne.

Mida peate meeles pidama? Peate ise vastama küsimustele, kui palju olete nõus investeerima, kui palju aega ja milliste riskidega olete nõus leppima. Hinnake ka enda osalust investeerimisprotsessis. Investeerige mitmesse erinevasse kohta, see näitab, milline meetod on kasumlikum ja aitab ka säästa raha võimalike ebaõnnestumiste korral. Üldiselt tuleb iga sissetulek deklareerida (sellest paljud investeerimise algajad paraku ei tea). Investeerimiskontod on kohustuslikud, seega kontrollige üle, millised lisakulud võivad lisanduda. Seadke realistlikud eesmärgid, pidage meeles, et investeerimine on aeganõudev protsess!

Investeerimine võib teile rikastuda, kuid ainult pikas perspektiivis. Olge skeptiline kiiresti lubatava tohutu raha osas. Pidage meeles kaotust! Raha võib paratamatult kaotada, olgu see siis valuutakursside kõikumise, ettevõtte pankroti või majanduskriisi tõttu. Ole selleks valmis. Investeerige ainult siis, kui olete valmis kaotustega hakkama saama.

08-05-2020 07:20

seotud uudised
Töövestluse küsimused

Raske leida inimest, kes pole käinud oma elu jooksul vähemalt ühel töövestlusel. Töövestlust kardetakse ja paljudele tundub, et ebaõnnestuda võib iga vale sõna või liigutuse pärast.

vaata rohkem 04-12-2019 00:01

Kinnisvara hindamine

Kinnisvara hindamine: kellele, milleks ja kuidas?Uue kodu soetamisel ja oma vana objekti maha müümisel tuleb pidada meeles, et suureks kasuks võib tulla oma müüdava kinnisvara hindamine.

vaata rohkem 05-05-2020 14:02

Kuidas teenida lisaraha 2020 aastal?

Kontoritöö alternatiivina vabakutseliste populaarsus on hakkanud viimasel ajal oluliselt kasvama.

vaata rohkem 26-05-2020 12:38