JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA VÕI TOOTE KOHTA

Kuidas kirjutada motivatsioonikirja?

Meie kasutajate sees kogub populaarsust meie veebilehele hiljuti lisatud kategooria Teenused https://firmast.ee/toootsing, kus igaüks saab lisada tööotsimise kuulutust kiirelt, mugavalt ja täiesti tasuta. Kuna tegemist ei ole aga tavalise CV-ga vaid pigem motivatsioonikirjale sarnasele kuulutusele, siis soovime jagada teiega nõuandeid, kuidas kirjutada kuulutuse nii, et see teeks teid tööandjate silmis eriliseks ja silmapaistvaks.

Alusta lühikesest tutvustavast tekstist – piisab paarist lausest. Kui vana Sa oled ja mis linnas asud. Tutvustavas tekstis võid kirjutada ka paar sõna, mis iseloomustavad Sind aga ära pinguta üle. Ole aus ent mitte liiga enesekriitiline.

Laused olgu lühikesed ja konkreetsed. Paljud tööandjad peavad lugema kümneid ja kümneid motivatsioonikirju päevas, seega suurima tõenäosusega vaadatakse neid üsna kiiresti.

Maini kindlasti ära, milline on Sinu eelnev töökogemus. Kui töökogemus puudub, siis pole viga – kirjuta sellest ausalt, sest paljud ettevõtted pakuvad väljaõpet kohapeal. Mis puudutab aga töökogemust, mis Sul praeguseks ajaks juba olemas on, siis juhul, kui kandideerid või soovid leida tööd, näiteks, IT-firmas, siis pole ilmtingimata vaja mainida, et oled töötanud koka abina või kassiriina. Ja seda vaid sel põhjusel, et need ametid ei anna Sulle IT-valdkonnas mingit lisaväärtust. Kui varasem IT-alane kogemus aga puudub, siis pane kirja muidugi ka need, mis olemas on.

Pane kirja keeleoskus. See on tänapäeval väga oluline paljude erinevate ametite puhul. Kui Sul on olemas mõni keeletaseme tunnistus, siis kirjuta järgmisel kujul: näiteks, eesti keel – emakeel, inglise keel – B1, vene keel – A2, soome keel – A2.

On Sul isiklikke tööalaseid saavutusi? Äkki on Sul Parima Klienditeenindaja tiitel või mõni aukiri eelmiselt tööandjalt? Ära ole tagasihoidlik, kirjuta ka sellest!

Millist tööd otsid? Ära unusta kirjutada, mis amet/ametid sobiksid Sulle kõige paremini.

Palgasoov. Meie lehel saad lisada kuulutuse juurde soovitud palgasoov. Pea meeles, et tavaliselt tööandjad lähtuvad brutopalgast, seega kui soovid saada, näiteks, 1200€ kätte, siis panegi kirja: 1200€/neto või 1460€/bruto.

Kontaktandmed. Ei usu, et keegi teist unustab neid lisada kuid siiski – telefoninumber ja e posti aadress on kohustuslikud kui soovid, et tööandja leiaks Sind üles. Ja kontrolli üle, et need oleksid õiged ja ilma näpuvigadeta muidu jäädki e-kirja või kõnet ootama :)

Mida tuleb vältida? Sinu tööotsimise kuulutus ei tohi olla liiga pikk ega ebamäärane. Samas liiga napisõnaline kuulutus ei anna tööandjale Sinu kohta mitte mingit ettekujutlust.

Ära valeta ja kirjuta nende oskuste kohta, mida Sul tegelikult ei ole. Vältima peab ka grammatilisi vigu.

Tööotsimise protsess ei ole alati lihtne ja kiire kuid loodame, et kõik tööotsijad leiavad meelepärast töökohta võimalikult kiiresti. Firmast.ee on kõigile rõõmuga abiks!

04-06-2020 16:01

seotud uudised
Töö kodus 2020

Töökohalt lahkumine ja päris oma äri loomine – sellest unistavad tänapäeval väga paljud inimesed. Üheks põhjuseks on muidugi ka võimalus teha tööd kodus, mugavalt ja stressivabalt.

vaata rohkem 12-05-2020 22:13

Kinnisvara hindamine

Kinnisvara hindamine: kellele, milleks ja kuidas?Uue kodu soetamisel ja oma vana objekti maha müümisel tuleb pidada meeles, et suureks kasuks võib tulla oma müüdava kinnisvara hindamine.

vaata rohkem 05-05-2020 14:02

Investeerimine algajale

Kiirelt rikkaks saamine on paljude unistus. Võlupilli vaesuse vastu ei ole olemas, kuid on olemas pädev finantsjuhtimine, mis tasub end ära.

vaata rohkem 08-05-2020 07:20