JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA VÕI TOOTE KOHTA

Kuidas teenida lisaraha 2020 aastal?

Kontoritöö alternatiivina vabakutseliste populaarsus on hakkanud viimasel ajal oluliselt kasvama. Mõne jaoks on see viis põhitegevuse ühendamiseks ja täiendava sissetuleku saamiseks, mõne jaoks on lihtsalt mugavam töötada kodus (siit saate lugeda rohkem infot võimaluste kohta, kuidas saab teha tööd kodus ) kuid mõnedel objektiivsetel põhjustel, näiteks, lapse või haigete sugulaste eest hoolitsemine, on keeruline käia tööl 9st 18ni või graafiku alusel. Lisaks töö vabakutselisena sobib hästi õpilastele, rasedus- või sünnituspuhkusel emadele, inimestele, kes töötavad oma põhitööl osalise koormusega või kes leiavad, et saavad teha oma vabal ajal hoopis lisatööd.

Kuidas on võimalik teenida lisaraha Eestis? Toome teieni mõned näited:

Leia endale tööamps – kõige mugavam platvorm Eestis tööampsude leidmiseks on Goworkabit.com, kust leidub nii väikeseid tööampse 1-2 päevaks, kui ka multiampse 5-6 päevaks või isegi paariks nädalaks. Tööampse leidub aeg-ajalt ka erinevates Facebook gruppides, kus pakutakse tööd.

Hakka taksojuhiks – kui Sul on olemas juhiload ja auto, siis võid proovida liituda Uber, Bolt, Taxigo või mõne teise transporditeenuse osutava firmaga. Kogenud autojuhid rääkivad, et nädala jooksul võib teenida isegi kuni 800 eurot! Kuid siiski peab arvestama sellega, et töötades autojuhina oma põhitöö kõrval, summad on hoopis väiksemad. Kuid miks mitte proovida teenida natuke lisaraha õhtuti või nädalavahetusel.

Tõlgi tekste – kui oskad erinevaid keeli väga heal tasemel, siis sellest võib saada isegi sinu uus amet! Uuri kõigepealt sõprade ja tuttavate käest, äkki keegi vajab tõlketeenust oma äri jaoks. Seejärel paku oma teenuseid sotsiaalmeedias. Võid kirjutada firmadele otse (näiteks, e-poodidesse) ja küsi, kas neil oleks sellist teenust vaja. Ka Tekstiabi.ee on üks hea võimalus selliste teenuste osutamiseks.

Proovi ennast testostja rollis – testostlemise käigus tehakse selgeks, millisel määral vastab tegelik teenindustase ettevõtte juhtkonna poolt seatud standarditele. Testostja ülesanne on käituda kui tavapärane klient, kuid jälgida etteantud kriteeriume ning täita selle põhjal küsimustik. Eestis tegelevad testostjate värbamisega sellised ettevõtted nagu Dive Eesti OÜ, Trendline Analytics OÜ, Psience OÜ. Loe, mida töötajad kirjutavad Dive Eesti OÜ-s töötamise kohta SIIN.

Hoia lemmiklooma – suurepärane võimalus teenida lisaraha igale loomasõbrale! Facebook-is on olemas grupp Koerahoidja ja Kassihoidja, kus otsitakse pidevalt inimesi, kes saaks hoida loomi sel ajal kui omanikud seda ise teha ei saa.

Paku kodukoristuteenust – kui armastad ise puhtust ja oskad seda hoida (jah, tegelikult peab oskama koristada ja teha seda õigete vahenditega), siis võid pakkuda oma abi ka teistele. Alati leidub inimesi, kes vajab, näiteks, akna- või põrandapesu (kevadel eriti!). Hoia silmad sotsiaalmeedia gruppides lahti või ära oota ja paku oma teenuseid ise!

Kinnisvara üürileandmine – ilmselt kõige kindlam ja ka kõige kasulikum viis lisaraha teenimiseks. Lisaks, tegemist on passiivse sissetulekuga, millest paljud unistavadki. Loomulikult sõltub korterist ja selle asukohast kuid üldiselt saab kinnisvara üürile anda väga kiiresti ja soovijaid leidub alati.

26-05-2020 12:38

seotud uudised
Tasakaal töö ja eraelu vahel

Tasakaalu tunne eraelu ja töö vahel on üks tähstamaid aspekte iga inimese elus.

vaata rohkem 06-12-2019 02:29

Töötukassa koolitused

Töötukassa koolituste eesmärk on anda tööle sisenemiseks vajalikke teadmisi ja oskusi.

vaata rohkem 07-05-2020 14:12

Töövestluse küsimused

Raske leida inimest, kes pole käinud oma elu jooksul vähemalt ühel töövestlusel. Töövestlust kardetakse ja paljudele tundub, et ebaõnnestuda võib iga vale sõna või liigutuse pärast.

vaata rohkem 04-12-2019 00:01