JÄTA OMA TAGASISIDE TÖÖANDJA VÕI TOOTE KOHTA

Töövestluse küsimused

Raske leida inimest, kes pole käinud oma elu jooksul vähemalt ühel töövestlusel. Töövestlust kardetakse ja paljudele tundub, et ebaõnnestuda võib iga vale sõna või liigutuse pärast. Tegelikult töövestlused ja töövestluse küsimused nii hirmsad küll ei ole ja siin on paar nippi, kuidas olla enesekindlam ning jätta endast head muljet.

Paanika jäägu koju!

Kui iganes tähtis eesolev tööintervjuu ka ei oleks, Sa pead alati hoidma meeles, et see ei ole elu ja surma küsimus. Sa pole esimene ega viimane inimene, keda ootab kohtumine ettevõtte personalijuhiga. Mõtle positiivselt ja vaata natuke teise pilguga – saad tutvuda ja suhelda uue inimesega (või inimestega, kui tegemist on näiteks grupivestlusega). Kontaktide loomine on väga tähtis, eriti nii väikeses riigis nagu Eestis.

Tee eeltöö

Uuri firma kohta, kuhu oled kutsutud töövestlusele. Väga tihti küsitakse kandideerijalt, mida tema juba teab ettevõtte kohta. Kui Sa näitad, et tead üht ja teist, siis see kindlasti annab Sulle boonuspunkte. Võimalusel mõtle juba enne läbi, milline võiks olla just Sinu roll ettevõtte igapäevases töös ja erinevates protsessides ametikohal, kuhu kandideerid. Ja miks mitte uurida ka töövestluse küsimuste kohta – näiteks, otsides sotsiaalmeedias või foorumites, võid avastada, et keegi käis hiljuti samas firmas tööintervjuul ja oskab jagada infot ka Sinuga.

Ole korrektne

Ja seda nii kõnes, kui välimuselt. Mõtle, milline on Sinu jaoks meeldiv jutukaaslane? Ilmselt see, kes suhtleb viisakalt, tänab, ei kasuta parasiitsõnu ja kelle kehakeel on loomulik (jah, seda on natuke raske jälgida, kui oled stressis kuid siiski pole võimatu). Välimus on samuti väga tähtis – kindlasti puhtad juuksed ja riided, tagasihoidlikum meik naistel (Amy Winehouse-i silmalainer on kindel ei) ja, palun, ära kanna töövestlusele Chanel No 5 või sarnast kanget parfüümi. Muide, tänapäeval ülikonna kandmine töövestlusele ei ole enam kindel must have ja sõltub firmast.

Ära karda küsida

Kui Sul on küsimusi, siis võid neid julgelt küsida. Töövestlus on tegelikult kahe inimese koostöö ja Sul on täiesti õigus teada, millised on töötingimused, vahetused (kui need on olemas) ja karjäärivõimalused. Kuid küsida kohe esimese asjana, kui kiiresti tuleb palgatõus ja kui pikad on lõunapausid, ei ole ilmselt kõige parem mõte. Kuid siiski ära unusta, et igale töövestluse küsimusele on Sul õigus mitte ainult vastata vaid ka esitada vastu oma küsimusi.

Näita, mis on Su tugevad küljed

Ja siia võivad kuuluda nii õpingud, kursused, kui ka eelnev töökogemus. Lisaks, kindlasti ka Sinu isiklikud omadused. Kui oled hea suhtleja, energiline, loov, tasakaalukas ja Sul on hea stressitaluvus ning tunned, et just need omadused võivad olla kasuks Sinu soovitud ametil, siis maini neid julgelt ära! Aga ära valeta, kuna kogenud personalijuhil on seda väga lihtne kohe kontrollida ka.

Last but not least... ära hiline!

Olgem ausad, hilinejaid ei armasta keegi. Tõsi, elus tuleb igasuguseid olukordi ette kuid siiski ürita jõuda õigel ajal kohale. Veel parem, kui tuled 5-10 minutit varem. Loodetavasti need väikesed nipid on abiks ja soovime kõigile, keda ootab ees töövestlus, edu ja külma närvi! :)

04-12-2019 00:01

seotud uudised
Kuidas teenida lisaraha 2020 aastal?

Kontoritöö alternatiivina vabakutseliste populaarsus on hakkanud viimasel ajal oluliselt kasvama.

vaata rohkem 26-05-2020 12:38

E-poe loomine

E-kauplemine sobib hästi nii neile, kes proovivad end ettevõtja rollis esmakordselt, kui ka neile, kel juba ettevõtluskogemus olemas.

vaata rohkem 19-05-2020 13:03

Töö kodus 2020

Töökohalt lahkumine ja päris oma äri loomine – sellest unistavad tänapäeval väga paljud inimesed. Üheks põhjuseks on muidugi ka võimalus teha tööd kodus, mugavalt ja stressivabalt.

vaata rohkem 12-05-2020 22:13